Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Egyesült Államok szankciókat fontolgat olyan pénzintézetek ellen, melyek közvetve támogathatják Oroszország háborús erőfeszítéseit Ukrajnában – nyilatkozta a Reutersnek az Egyesült Államok pénzügyminisztere.
A washingtoni célkeresztben mindenekelőtt az osztrák Raiffeisen van, amely a legnagyobb a nyugati bankok közül, amelyek Putyin Ukrajna elleni agressziója – 2022 február 24. – után is Oroszországban maradtak, és ott szép profitot realizáltak, amelyből magas adót fizettek az orosz államnak.
A magyar Raiffeisen vezérigazgatója a bank helyzetéről, értékéről, az eladásról és annak leállításáról is beszélt a Portfolio.hu-nak adott interjújában. Heinz Wiedner szerint "még ha vannak is olyanok, akik nem akarnak minket ebben a fényben látni, mi a magyar gazdaság értékes szereplői vagyunk".
Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.
Hatalmas a különbség a Századvég és a Medián közvélemény-kutatási eredményei között. A kormánypárti intézetnél a Fidesz-KDNP biztosan vezet a Tisza előtt, a harmadik legnépszerűbb párt pedig az MKKP.
Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba.